2022. gada 23. janvāris
Grieta, Strauta

   

Ilgonim Aželim astoņdesmit2021.gada 16. marts

 

     Fotogrāfijā Ilgonis Aželis (fotogrāfija no Galdateniss.lv fotoarhīva). Rakstu publicēja Aksels Ambergs, www.galdateniss.lv.

 

 


 

 

   Cik ātri iet laiks , Senioru sporta biedrības Jūrmala galda tenisistam Ilgonim Aželim 17.martā jau astoņdesmit. Liekas neticami, bet Ilgonis vēl strādā pilnu slodzi kā augstākās kvalifikācijas mēbeļu galdnieks. Viņa gatavotās mēbeles rotā daudzus birojus un dzīvokļus un brīvajā laikā -  protams galda teniss. Daudzi vecākās paaudzes galda tenisisti, it sevišķi jūrmalnieki ir spēlējuši ar Ilgoņa gatavotajiem rakešu kokiem,  jo padomju laika sešdesmitajos gados ārzemju firmu raketes bija grūti iegādāties, bet Ilgoņa raketes bija ļoti kvalitatīvas.

 

   Jaunības gadu Ilgoņa Ažeļa lielākais sasniegums bija Latvijas 1960.gada vicečempiona tituls, kad viņš tikai finālā zaudēja Andrim Nemiro un izcīnīja medaļu arī jauktajā dubultspēlē. Izcīnītas godalgotas vietas sporta biedrību Vārpa un Daugava sacensībās un vairākkārt arī Jūrmalas čempiona tituls.

 

   Pārejot veterāna statusā Ilgonis nav beidzis sportot, bet Senioru sporta biedrības Jūrmala komandas sastāvā turpina treniņus un regulāri piedalījies Ziemeļvalstu, Baltijas valstu, LGTF un klubu rīkotajās sacensībās, vairākkārt izcīnot godalgotās vietas. Vissīvākās cīņas parasti viņam ir ar lietuviešiem un Latvijas titulētāko sava vecuma veterānu – liepājnieku Gunāru Jēkabsonu, kuru dažreiz ir izdevies arī uzvarēt.      

 

   Sveicam Ilgoni Aželi jubilejā, vēlam arī turpmāk labu veselību, možu garu, panākumus pie tenisa galda un ne asakas vasaras atpūtā pie Usmas ezera.

 

Sveic Senioru sporta biedrības Jūrmala galda tenisisti. Sveicienam pievienojas arī LGTF.

1. Ilgonis Aželis (Foto no Galdateniss.lv fotoarhīva).